Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Q: Minulý týden jsme mluvili o negativní a pozitivní polaritě. Všiml jsem si něčeho, co se děje opakovaně, jen to neumím přesně popsat. Lidé někdy skrze sebe nechávají promlouvat negativitu, někdy zase pozitivitu.

Co jsem si dříve neuvědomil bylo, že když si o nich zafixuji svou představu jako pozitivním, moje interakce s nimi je taková. A když náhle začnou být negativní, snažil jsem se o nich přesto dále uvažovat v pozitivním smyslu. Nedíval jsem se na to, co bylo přede mnou v onen okamžik. Když se s nimi ale začnete dohadovat, řeknete jim, „O čem to sakra mluvíš?“ Nebo „Co se to děje?“ Akorát vás to rozhodí.

Všiml jsem si u toho, že onen člověk jednoduše tuto negativitu channeloval, jako by to ani nebylo jeho. I kdyby ten důvod byl jen pro moje pochopení, jak integrovat negativní a pozitivní aspekty. Pak jsem prostě jen řekl, „Aha, jasně,“ a prostě jsem to akceptoval.

Bashar: Skvělé!

Q: Ano, to bylo.

Bashar: Ano, uvědomte si, že v ten moment jste zcela odstranil myšlenku jakéhokoli negativního dopadu na vás.

Q: Ano, a nejen na mne. Myslím, že do značné míry také i u toho člověka…

Bashar: Velmi dobře.

Q: Protože, pak se snadno zacyklíte, pokud se s tím budete snažit něco dělat a vnímat to jinak než-li iluzi.

Bashar: Výborně.

Q: Ano, snažit se ro řešit jako něco reálného.

Bashar: Děkuji. V určitém smyslu to může být reálné, ale ano, velmi dobře.

Q: Ale víte, co tím myslím.

Bashar: Ano, děkuji.

Bashar via Darryl Anka Zdroj: www.bashar.org

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.