Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Q: Zajímalo by mě, když spíme, stárneme skutečně pomaleji?

Bashar: Ano, to proto, že žijete v přítomném okamžiku. To, co si pamatujete jako „sen“, je spíše vaším přirozeným stavem. Nezapomeňte, že sníte právě nyní. Sníte svou „fyzickou realitu“. A i když ji zažíváte jako něco, co se vám zdá mnohem „skutečnější“, uvědomte si, že je právě ona spíše tím „snem“ – snem o času a prostoru. Když se probudíte, nebudete čas ani prostor zažívat v takové míře.

Hlavní pointou je, se naučit být jako malé děti. Naučit se žít v přítomnosti. Čím více budete v přítomnosti, tím méně času budete „tvořit“. A také ho méně zažívat. O to méně pak budete stárnout. Chápete? Vytvoří to ve vás jakousi bezvěkost. Umožníte si tak existovat ve Věčném Nyní a zažijete to, čemu říkáte delší prodleva, i když to není to, co se ve skutečnosti děje. Protože čas je iluze.

Možná díky limitaci jazyka je to trochu nejasné, ale představte si to jako „přeskakování mezi momenty“. Přemísťujete se a „vkládáte“ sami sebe na různá místa v čase. Ostatním, kteří jsou ještě v čase zakotveni, se zdá, jako byste žili déle, ale doslovně to tak není. Zažili jste Nekonečnost, tedy myšlenku přerušení nebo rozpuštění času. Prostě jste toho v tomto Nekonečném Okamžiku zvládli více. Když se totiž neřídíte časem, můžete zvládat zároveň více věcí, či řekněme více než jste zvyklí.

Důsledkem může být, že sice vypadáte stejně, ale jste ve skutečnosti mnohem starší. Vaše zkušenost delšího života není nijak závislá na tom, jestli tento fakt někdo jiný akceptuje nebo mu věří. Je to pouze na vaší akceptaci, že je to možné a pro vás vhodné.

Bashar via Darryl Anka Zdroj: www.bashar.org

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.