Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Jelikož je přítomnost výsledkem přítomného okamžiku a ne minulosti, v každém tomto okamžiku se „rozhodujeme“ kdo a kým skutečně jsme – a přesně tak se ihned STANE.

Nekonečně védomí, kterým my všichni jsme, formuje naše bytí nekonečně mnoha způsoby – podle toho, jak v daný okamžik volíme to, kým nyní jsme. Většina lidí předpokládá, že se „stáváme“ a měníme díky počtu kroků, které k danému výsledku vedly. Snaží se plnit jistá kritéria pro splnění cíle – ale to všechno je jen iluze. Uveďme si konkrétní příklad: Petr věří tomu, že když bude cvičit každý den, za 3 týdny bude silný. A tak tomu i za 3 týdny jest. Ale jen proto, že se rozhodne BÝT v onen budoucí přítomný okamžik silný. Ne proto, že učinil potřebné kroky k realizaci svého cíle a cvičil každý den.

A proto, pokud si něco přejete, můžete si zvolit delší cestu (klasický přístup člověka), která vyžaduje jistý počet kroků, které jsou potřeba k dosažení určité destinace – stavu bytí. Nebo musíte splnit určitá kritéria. Když pak tato kritéria splníte nebo projdete všemi kroky – až pak si konečně umožníte se rozhodnout v tomto stavu být.

Můžete si ale zvolit i kratší cestu a jednoduše se rozhodnout, že je tomu tak již NYNÍ. Bez nutnosti potřebných kroků nebo kritérií, abyste se tam „dostali“. Pokud tomuto rozhodnutí důvěřujete a jednáte podle něj – realita nemá jinou možnost, než se tomu v PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU přizpůsobit.

Toto je 1. díl z (prozatím) 3-dílného seriálu: Ústřední koncepty Elana

Elan channeled by Andrew Zdroj: iasos.com/metaphys/elan/

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již 3 roky připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor