Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Připomeňme si jednoduchou formuli, která reflektuje pravidla manifestace vaší reality.

Přesvědčení ==> vnímání ==> interpretace ==> emoční reakce ==> myšlenky == činy

  1. Vaše přesvědčení rozhodují o tom, jak budete realitu vnímat.
  2. Ihned poté, automaticky (a obvykle nevědomě) interpretujete vaše vnímání reality. To znamená, že (libovolně) přiřazujete, projektujete a „vkládáte“ onen výklad reality přes vaše vnímání reality.
  3. Následuje emocionální reakce vašeho výkladu této reality.
  4. Pak o této realitě přemýšlíte.
  5. Nakonec na základě vašich emocí a myšlenek konáte.

Lze tedy říci, že vaše emoce jsou důsledkem vašich přesvědčení. Pokud se vám nelíbí, jak se v daném okamžiku cítíte, zeptejte se sami sebe:

„Čemu musím věřit, abych se takto cítil(a)?“

Tím, že budete takto zpětně dohledávat svá přesvědčení a pak je změníte, změníte tím i příčinu (přesvědčení) a tedy i výsledek (vaše pocity a emoce).

Podobně jsou i vaše činy odrazem vašich přesvědčení. To je velice důležité vnímat. Často můžete lidi kolem slyšet, jak říkají, že něčemu věří, ale jejich činy značí úplný opak. Například: „Očekávajte to nejlepší, ale připravte se na nejhorší.“ Pokud máte protichůdná přesvědčení, to nejsilnější z nich určuje výslednou realitu, kterou dostanete. A právě vaše činy jsou největším indikátorem vašich nejsilněších přesvědčení. Můžete své jednání považovat za spolehlivý kompas poukazující na vaši nejsilnější víru.

Pro rozpoznání motivu k činům se zeptejte sami sebe:

„Čemu musím věřit, abych takto jednal(a)?“

Je dobré přehodnocovat přesvědčení, které motivují vaše jednání ještě předtím, než budete něco dělat. Pokud říkáte, že očekáváte jen to nejlepší, ale vaše činy ukazují, že se ve skutečnosti připravujete na nejhorší, vaším nejsilnějším přesvědčením je „očekávání nejhoršího“ – a tak to v té či oné formě eventuálně zažijete.

Dobrým způsobem, jak vyladit své konání je, se nejprve ve své představivosti zeptat:

„Jak by jednal ten či ta, jež očekává to nejlepší?“

Jakmile ve své představivosti uvidíte, jak takový člověk jedná, imitujte tyto činy „v reálném světě“.

Toto je 4. díl z (prozatím) 4-dílného seriálu: Ústřední koncepty Elana

Elan channeled by Andrew via Iasos Zdroj: iasos.com/metaphys/elan/

Kniha zdarma!

Připravuji překlad knihy od Elana do češtiny. Kniha (e-book) bude zdarma a pokud chcete být informováni, kdy bude k dispozici, stačí sledovat náš Facebook nebo být odběratelem našeho newsletteru.


Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.