Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Když vám něco je, něco vás bolí, často pro to hledáte vysvětlení ve vaší minulosti nebo budoucnosti. Chcete vědět, jak k tomu došlo a co se bude dít dál.

Podobné otázky vás ovšem odvádí z prožití dané zkušenosti i z přítomného okamžiku. Lze říci, že jsou to takové pokusy o disociaci a útěk od symptomů samotných.

Vaše fyzické symptomy jsou ve skutečnosti vašimi průvodci. Žádají vás, abyste cítili a prozkoumali ty pocity, které jsou uloženy hlouběji. Řekněme, že vás něco někde bolí. Tato bolest často způsobí emoční reakci. Ta je zde proto, že jste v životě něčemu nevěnovali pozornost – chtěli jste se tomu prostě vyhnout.

Onen fyzický projev je pak takovým budíčkem a kompasem, který vám něco naznačuje. Když si tedy umožníte tyto symptomy procítit, spíše než je utlumit medikací, říkáte tím oné emoci ano. Neutíkáte před ní. Pokud tak skutečně učiníte, onen fyzický symptom vámi projde doslova „skrz“ a zmizí z vašeho života.

Ponecháte-li fyzický symptom i emoční reakci být tím, čím jsou, prokážete tím také sami sobě sebelásku i soucit. Takže když vás ona bolest či obtíž nutí zpomalit a lépe o sebe pečovat, pak vám dobře slouží.

Když se v průběhu nemoci či fyzického nepohodlí máte rádi a staráte se o sebe, je to dar, který si můžete dát jen vy sami. Projevujete-li si v podobných chvílích tedy více lásky a soucitu, eliminujete tím také potřebu vytvářet pro sebe podobné scénáře plné fyzické bolesti.

Vaše symptomy jsou vlastně takové skryté požehnání. Pomáhají vám v sobě probudit něco hlubšího. Pokud si tedy dopřejete to, co potřebujete – utiší se nebo zcela zmizí.

Arcturian Council Zdroj: www.danielscranton.com

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.