Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Většině z vás je mnohem příjemnější dávát než-li přijímat. Někdy je ale nutné si říci o pomoc, abyste se v životě s lehkostí posunuli. Právě období svátků je časem, kdy je nerovnováha mezi dáváním a přijímáním nejvíce zřetelná.

Když si řeknete o pomoc, umožníte tak ostatním lidem, aby ji uskutečnili odpovídajícím způsobem. Pokud jim bude jasné, že si v případě potřeby o pomoc řeknete, nemusí zbytečně hádat. Mohou se díky tomu soustředit na jiné věci místo toho, aby se neustále dotazovali a hádali, jak se asi ostatní cítí nebo jaké jsou jejich potřeby.

Podobně to funguje i s vašimi průvodci, kteří musí respektovat vaši svobodnou vůli. To znamená, že aby vám mohli pomoci, musíte nejprve požádat. Dáte tím najevo své konkrétní potřeby. Podporuje to také zdravé hranice a umožňuje ostatním mít radost z toho, že pro vás něco udělají.

Během svátků je mnoho z vás přepracovaných nebo zahlcených – vyzýváme vás proto, abyste se posunuli směrem ke zdravější rovnováze. Řekněte si o pomoc, pokud ji potřebujete. Když je to možné, naopak pomozte ostatním, pokud si o to řeknou. Když budete jasné a zřetelně komunikovat své potřeby, umožníte ostatním, aby vám jednodušeji pomohli. Navíc se vyhnete odporu, který vzniká tím, když si toho člověk nabere moc a příliš se obětuje.

Zvažte, zda-li všechny povinnosti, které jste si nabrali, jsou skutečně nutné. Kolik toho ve skutečnosti vykonáváte jen ze zvyku a nic to vašemu životu nepřidává? Jak si můžete proměnit svátky tak, abyste si je vzájemně užili? Žádate ostatní, aby se s vámi účastnili něčeho, co je nezajímá? To také může způsobit nelibost.

Nechte svátky prostě plynout svým vlastním tempem. Dávejte i přijímejte. Uctívejte i akceptujte. Komunikujte zřetelně své potřeby a povzbuzujte ostatní, aby tak také činili. Vaše svátky se tak stanou prostorem spolu-práce a všichni si je navzájem užijete mnohem více.

Archangel Gabriel through Shelley Young Zdroj: www.trinityesoterics.com

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již 3 roky připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Leave A Reply