Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Většina z vás byla vychována v domnění, že to, co vidíme kolem sebe, je neměnná realita. Od ní se pak odráží vaše přesvědčení. Tvrzení, že „to, co vnímáme, determinuje naší realitu“, ale nemůže být dále od pravdy.

Ve skutečnosti tato přesvědčení o realitě formují naše vnímání. Nečekejte tedy na zážitek nebo zhmotnění něčeho předtím, než tomu uvěříte. Nejprve tomu uvěřte, teprve pak se tak stane.

Bashar - diagram přesvědčení

Bashar – diagram přesvědčení

 

  1. Vaše přesvědčení určují vaší realitu, kterou vnímáte. Jak ji vnímáte.
  2. Ihned na to automaticky (a často podvědomě) toto vaše vnímání reality intepretujete. Znamená to, že (libovolně) přiřazujete věcem význam, projektujete a někdy až „podsouváte“ vašemu vnímání reality svůj výklad.
  3. Následuje emoční reakce.
  4. Poté si o této realitě něco myslíte – myšlenky.
  5. Nakonec na základě svých emocí a myšlenek něco učiníte – reagujete akcí.

Když sledujete televizi a aktuální program se vám nelíbí, nesnažíte se jej opravovat nebo transformovat. Místo toho prostě jednoduše „přepnete“ na program jiný. Program dle vaší preference.

Totéž platí o vaší realitě. Pokud se vám nelíbí, nesnažte se ji měnit nebo transformovat. Stačí si zvolit jinou verzi reality, kterou chcete přijmout. Sladit se s vibrací této verze reality, kterou byste rádi zažili. Tato realita již existuje. Jediné, co musíte udělat je, ji přijmout. To vy si volíte „kanál“, na který se v životě díváte.

Abyste změnili svět kolem sebe, musíte se změnit uvnitř.

Abych byl přesnější, lidé si svou realitu „netvoří“, oni si ji „zvolí“ a pak ji „umožní“, přijmou.

Pro lepší pochopení uveďme analogii:

Stejně jako televize, ani rádio nevytváří program, který vysílá. Prostě si jej „zvolíte“ a „umožníte ho“.

Jakmile toto pochopíte na úrovni bytí, vědomí, budete mnohem jednodušeji tvořit/volit/umožňovat ty verze reality, které si přejete zažít.

Realitu, kterou chcete zažít tedy nemusíte tvořit. Již existuje, děje se právě TEĎ – v určité paralelní dimenzi. Jediné, co musíte udělat, je, si ji vybrat a umožnit jí přijít.

Toto je 4. díl z (prozatím) 10-dílného seriálu: Ústřední koncepty Bashara

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.