Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.  Podpořit Bennu.cz

Musíme se naučit, že nemusíme dělat vůbec nic. Nemusíme si zasloužit život. Existuje nádherná myšlenka, kterou se můžete naučit, a kterou Číňané nazývají bezdůvodnost. Myslí si, že příroda je bez příčiny.

Když si myslíme, že je něco bezdůvodné, kašleme na to. Nemá to budoucnost. Takže pozor! Ale, pokud se Číňan zamyslí nad bezdůvodností, řekne si: „Je to skvělé!“

Když Číňan řekne, že příroda je bez příčiny, jedná se o kompliment.

Je to, jako sledovat divoké husy letět a skrýt se za mraky. Je to, jako sledovat loď, která zmizí za vzdáleným ostrovem. Jako procházet se obrovským lesem bez myšlenky na návrat. Udělali jste to někdy, že jste se šli projít bez jakéhokoli důvodu v mysli? Vybavili se holí a občas s ní razítkovali zem? Vyrazili jste zcela sami a odřeli si někdy palce? Jako způsob, jak poznat bezdůvodnost?

Všechna hudba je bezdůvodná.

Míří hudba někam? Pokud by záměr hudby nebo symfonie byl poslední takt, nejlepším dirigentem by byl ten nejrychlejší.

A co tanec? Když tančíte, je smyslem tance dorazit na specifický bod v sále? Je to smysl tance?

No a naprosto stejné je to se životem. Život nemá důvod. Jako vlny omývající pobřeží, které to dělají stále a stále bez jakéhokoli důvodu.

Jako ptáci a stromy. Ptáci zpívají „tví, tví, tví“. O co tu jde? A lidé říkají, to je součástí námluv. Důvodem je zaujmout a nalákat samici. Proto mají barvy a motýli mají na křídlech namalované oči, aby se mohli chránit. Definují pohled vesmíru. Proč?

Říkají, že to je z důvodu přežití. A proč přežít? K čemu to je? A pokračují:“to je vážná věc, musíme v tom pokračovat.“

Na pláži si půjčíte šlapadlo. Podíváte se na to. Krása. Nesnažíte se to analyzovat. Jen si to užíváte.

Užíváte si šlapadlo. A pokud to děláte, stáváte se zdraví. Stáváte se milující, zdravou lidskou bytostí.

Zde leží volba. Věříte tomu nebo ne?

Pokud tomu věříte, můžete se zklidnit.

A tohle „to“ jsi ty, tvůj vlastní původ a příroda kolem tebe. Budete stále chybovat ale pokud tomu naprosto nevěříte, budete bojovat sami se sebou.

K životu je třeba důvěra. Důvěra věřit v naprosto nepoznané. Věřit v sám sebe a přírodu, která nemá šéfa.

Donation

Když už jste tady...

Máme na vás malou prosbu. Mnoho lidí čte Bennu.cz, ale reklamní systémy již dlouhodobě nefungují. Celý projekt tak již víc než 6 let připravujeme na naše náklady. Ne, nehodláme přejít na systém pouze pro platící jako ostatní - snažíme se tvořit otevřeně. Abychom však mohli pokračovat a hlavně - Bennu.cz rozvíjet, potřebujeme vaši pomoc. Bennu.cz je nezávislý magazín, který stojí mnoho času, peněz i práce. Děláme to ale proto, že věříme, že naše tvorba i perspektiva má smysl - může se stát totiž i tou vaší.

Pokud se vám náš obsah líbí a podpoříte ho - bude budoucnost tohoto projektu mnohem jistější. Děkujeme.

Vyberte způsob platby
Vaše údaje

Děkujeme za Vaše rozhodnutí přispět na chod a rozvoj stránek Bennu.cz!

Pro dokončení daru převodem prosím následujte tyto instrukce:


Zvolenou částku zašlete na č. účtu: 51-6885910227/0100 (KB)

Do poznámky prosím uveďte svoje (alespoň křestní) jméno nebo e-mail, případně pak použijte variabilní symbol, který Vám po potvrzení zašleme na e-mail. Vaše údaje nám slouží pouze pro identifikaci dárců, neposkytujeme je třetím stranám.


IBAN: CZ3101000000516885910227

Na Váš e-mail zároveň posíláme tyto instrukce, pokud se rozhodnete dar poslat později.

Dar celkem: 250Kč

Autor

Master in realization.